مشخصات فرش ماشینی خوب چیست ؟

مشخصات فرش خوب چیست ؟

مشخصات فرش ماشینی خوب چیست ؟

یک فرش ماشینی خوب دارای مشخصات بسیاری است که میتوان میزان کیفیت و مرغوب بودن فرش را با استفاده از این مشخصات سنجید.

جنس الیاف فرش

یکی از عواملی که کیفیت فرش ماشینی را مورد بررسی قرار می دهد و نشان می دهد که فرش مورد نظر خوب است یا نه، جنس الیاف است. فرش های ماشینی که از بهترین الیاف، بافته شده باشند، مسلما می توانند جز فرش های باکیفیت و درجه یک به حساب بیایند. بهترین نوع نخ خاب ، الیاف آکریلیک هیت ست شده می باشند . الیافی که شبیه پشم طبیعی است و بدون حساسیت و بدون پرزدهی هستند و فرش های ماشینی که با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته می شوند مقاوم در برابر شست و شو، آلودگی، پاخور شدن، حرارت های مستقیم و غیر مستقیم می باشند. فرش های آکریلیک عمر طولانی دارند و به دلیل بدون پرز بودن ظاهری شفاف و براق دارند.

فرش ماشینی خوب و با کیفیت چه فرشیه

 

شانه و تراکم

شانه و تراکم فرش ماشینی نیز در تعیین کیفیت بسیار موثر است. به عبارتی هر اندازه شانه و تراکم محصول بالا برود کیفیت ، زیبایی ، انسجام قالی نیز بیشتر می شود . شانه و تراکم رابطه مستقیمی با گره های موجود در فرش های ماشینی دارند. شانه به تعداد گره هایی که در یک متر از عرض فرش و تراکم به تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش وجود دارند گفته می شود.

فرش ماشینی 1200 شانه یعنی : در یک متر از عرض آن 1200 گره

فرش ماشینی 1500 شانه : یعنی در یک متر از عرض آن 1500 گره

موجود باشد. شانه به ظرافت و زیبایی و تراکم به انسجام و توپری فرش ماشینی مربوط است.

نکته !!! فرش ماشینی با تراکم 3600 بسیار باکیفیت تر از فرش ماشینی با تراکم 2550 است.

نکته !!! به کار بردن پنبه در بافت نخ تارو پود ( الیافی که در سطح فرش پیدا نیستند ) سبب نرمی و لطافت محصول می شوند.

نوع دستگاه های بافت

نوع دستگاه های بافت نیز در تعیین کیفیت فرش ماشینی مهم هستند. دستگاه های HCIX  ، HCPX2 از پیشرفته ترین دستگاه های بافت فرش های ماشینی با شانه و تراکم بالا است که سرعت بافت این دستگاه ها بسیار بالاست و به همین دلیل است که تولید کننده باید بهترین الیاف مستحکم را وارد این دستگاه کند تا در هنگام بافت ، نخ پاره نشود و قالی عیب دار نشود .

نکته : وقتی می گوییم فرش 700 شانه 8 رنگ و یا فرش 1000 شانه 10 رنگ یعنی در بافت این محصولات این تعداد رنگ به کار رفته شده است و بالا بودن تعداد رنگ ربطی به کیفیت محصول ندارد و تنها زیبایی فرش ماشینی را بالا می برد .

فرش خوب از کجا بخریم ؟
فرش های ماشینی خوب را باید از معتبرترین کارخانه های تولید کننده خریداری کرد . فرش های ماشینی کاشان را می توان جز فرش های خوب دانست البته به شرطی که از تولید کننده شناخته شده و معتبر خریداری شود. خرید از فروشگاه های در سطح شهر را انجام ندهید. وقتی شما خرید از کارخانه را انتخاب می کنید یعنی به صورت مستقیم با تولید کننده در ارتباط هستید و می توانید علاوه بر اطمینان داشتنن از کیفیت فرش خریداری شده ، آن محصول را به قیمت کارخانه خریداری کنید

فرش زندیه و فرش مرینوس یکی از برترین کارخانه های تولید کننده فرش ماشینی در کاشان است که فرش های خوب کاشان را با قیمت درب کارخانه عرضه کی می کند. به دلیل تقاضای بالا از محصولات این کارخانه، مدیران این کارخانه تصمیم به فروش اینترنتی فرش های خوب کاشان در کنار فروش حضوری کردند تا بتوانند محصولات باکیفیت زیبا را به تمام ایرانیان معرفی کنند . وقتی صحبت از فرش خوب و باکیفیت و درجه یک به میان می آید یعنی قیمت آن به خاطر استفاده از بهترین الیاف و بافت با بهترین دستگاه بالا می رود. ولی مجتمع فرش ماشینی زندیه ، توانسته است بهترین کیفیت را با بهترین قیمت ارئه دهد چون فروش مستقیم و بدون واسطه را به صورت حضوری و اینترنتی انجام می دهد. بدین صورت خریدار می تواند فرش خوب کاشان را با بهترین قیمت فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان خریداری کند تضمین کیفیت با قرار دادن ضمانت نامه و بیمه نامه و گارانتی فرش صورت می پذیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Main Menu